CC1206JKX7RBBB222 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 12.017
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 1.394
Datasheet
Similar
KEMET
2200 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1206JKX7RBBB222
DigiKey Part Number
13-CC1206JKX7RBBB222TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1206JKX7RBBB222CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1206JKX7RBBB222DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206JKX7RBBB222
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206JKX7RBBB222 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)