CC1206GRNPO9BN472
DigiKey Part Number
13-CC1206GRNPO9BN472TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1206GRNPO9BN472CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1206GRNPO9BN472DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206GRNPO9BN472
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NPO 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206GRNPO9BN472 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)