CC0805ZRY5V9BB474 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0805ZRY5V9BB474 |
Description | CAP CER 0.47UF 50V Y5V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC0805ZRY5V9BB474 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance -20%, +80% | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |