CC0805KRX7RYBB681
DigiKey Part Number
13-CC0805KRX7RYBB681TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805KRX7RYBB681CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805KRX7RYBB681DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805KRX7RYBB681
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC0805KRX7RYBB681 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)