CC0805KPX7RABB221 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
220 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0805KPX7RABB221
DigiKey Part Number
13-CC0805KPX7RABB221TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805KPX7RABB221
Description
CAP CER 220PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0805KPX7RABB221 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)