CC0805FRNPO0BN100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 7.351
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
10 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CC0805FRNPO0BN100
DigiKey Part Number
13-CC0805FRNPO0BN100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805FRNPO0BN100
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0805FRNPO0BN100 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)