CC0603MRX6S4BB226 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0603MRX6S4BB226 |
Description | CAP CER 22UF 4V X6S 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) |