CC0603JPNPO0BN221 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 16.346
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 43.497
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 5
220 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CC0603JPNPO0BN221
DigiKey Part Number
13-CC0603JPNPO0BN221TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603JPNPO0BN221
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603JPNPO0BN221 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)