CC0603FPNPO9BN330 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 7.310
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 18.931
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
33 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CC0603FPNPO9BN330
DigiKey Part Number
13-CC0603FPNPO9BN330TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603FPNPO9BN330
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603FPNPO9BN330 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)