CC0402KRX6S4BB105 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0402KRX6S4BB105 |
Description | CAP CER 1UF 4V X6S 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±10% 4V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |