CC0402FRNPO7BN331 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CC0402FRNPO7BN331
DigiKey Part Number
13-CC0402FRNPO7BN331TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0402FRNPO7BN331
Description
CAP CER 330PF 16V C0G/NP0 0402
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)