CC0201MRX5R6BB474 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 11.060
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0201MRX5R6BB474
DigiKey Part Number
13-CC0201MRX5R6BB474TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201MRX5R6BB474
Description
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)