CC0201KRX7R7BB181
DigiKey Part Number
13-CC0201KRX7R7BB181TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0201KRX7R7BB181CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0201KRX7R7BB181DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201KRX7R7BB181
Description
CAP CER 180PF 16V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC0201KRX7R7BB181 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)