CA0612MRX7R9BB102
DigiKey Part Number
13-CA0612MRX7R9BB102TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CA0612MRX7R9BB102CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CA0612MRX7R9BB102DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0612MRX7R9BB102
Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0612
Detailed Description
1000pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Capacitance
1000pF
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)