CA0612KRX7R9BB103
DigiKey Part Number
311-2074-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-2074-1-ND - Cut Tape (CT)
311-2074-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0612KRX7R9BB103
Description
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0612
Detailed Description
10000pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CA0612KRX7R9BB103 Models
Temperature Coefficient
X7R
Capacitance
10000pF
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)