AQ0603BRNPO9BN3R0
DigiKey Part Number
13-AQ0603BRNPO9BN3R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AQ0603BRNPO9BN3R0CT-ND - Cut Tape (CT)
13-AQ0603BRNPO9BN3R0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AQ0603BRNPO9BN3R0
Description
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
3 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)