AF1206FR-07200RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 13.251
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 172.290
Datasheet
Bourns Inc.
In Stock: 925
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 11
Stackpole Electronics Inc
200 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
AF1206FR-07200RL
DigiKey Part Number
AF1206FR-07200RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF1206FR-07200RL
Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
AF1206FR-07200RL Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)