5.0SMDJ22A-AT/7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
35.5V Clamp 141A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
5.0SMDJ22A-AT/7
DigiKey Part Number
13-5.0SMDJ22A-AT/7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ22A-AT/7
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
141A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V