YJ2.5-21.4-4.0AU
DigiKey Part Number
5040-YJ2.5-21.4-4.0AU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YJ2.5-21.4-4.0AU
Description
12 AWG Crimp Contact
Customer Reference
Detailed Description
Pin Contact 12 AWG Size 2.5mm Crimp Gold
Category
Contact Size
2.5mm
Wire Gauge or Range - AWG
12 AWG
Wire Gauge or Range - mm²
4.0mm²