YJ2.5-21.4-1.5AU
DigiKey Part Number
5040-YJ2.5-21.4-1.5AU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YJ2.5-21.4-1.5AU
Description
16 AWG Crimp Contact
Customer Reference
Detailed Description
Pin Contact 16 AWG Size 2.5mm Crimp Gold
Category
Contact Size
2.5mm
Wire Gauge or Range - AWG
16 AWG
Wire Gauge or Range - mm²
1.5mm²