YJ2.5-21.4-1.0AU
DigiKey Part Number
5040-YJ2.5-21.4-1.0AU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YJ2.5-21.4-1.0AU
Description
18 AWG Crimp Contact
Customer Reference
Detailed Description
Pin Contact 18 AWG Size 2.5mm Crimp Gold
Category
Contact Size
2.5mm
Manufacturer
Weipu Connector
Wire Gauge or Range - AWG
18 AWG
Packaging
Bulk
Wire Gauge or Range - mm²
0.75 ~ 1.0mm²