WR12X6803FTL
DigiKey Part Number
1292-WR12X6803FTLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1292-WR12X6803FTLCT-ND - Cut Tape (CT)
1292-WR12X6803FTLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR12X6803FTL
Description
RES 680K OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
680 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
WR12X6803FTL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)