WR08X1872FTL is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 3.352
Vishay Dale
In Stock: 37.459
Datasheet
Vishay Dale
Rohm Semiconductor
Stackpole Electronics Inc
18.7 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
WR08X1872FTL
DigiKey Part Number
1292-WR08X1872FTLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR08X1872FTL
Description
RES 18.7K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
WR08X1872FTL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)