WR04X4302FTL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 6.738
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity
TE Connectivity Passive Product
Cal-Chip Electronics, Inc.
Stackpole Electronics Inc
43 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
WR04X4302FTL
DigiKey Part Number
1292-WR04X4302FTLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR04X4302FTL
Description
RES 43K OHM 1% 1/16W 0402
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)