Image for MF04R1152BTL is not available
MF04R1152BTL
DigiKey Part Number
1292-MF04R1152BTLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF04R1152BTL
Description
RES 11.5K OHM 0.1% 0.0625W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.5 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)