Y4061464R000F0R
DigiKey Part Number
Y4061464R000F0R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4061464R000F0R
Description
RES SMD 464 OHM 1% 0.12W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
464 Ohms ±1% 0.12W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y4061464R000F0R Models
Temperature Coefficient
±2.5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)