Y0925100R000T0L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Image for Y0925100R000T0L is not available
Y0925100R000T0L
DigiKey Part Number
Y0925100R000T0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0925100R000T0L
Description
RES 100 OHM 8W 0.01% TO220-2
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±0.01% 8W Through Hole Resistor TO-220-2 Non-Inductive Metal Foil
Datasheet
EDA/CAD Models
Y0925100R000T0L Models
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
TO-220
Resistance
Size / Dimension
0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.845" (21.46mm)