Y007810R0000B9L
DigiKey Part Number
804-1060-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y007810R0000B9L
Description
RES 10 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Temperature Coefficient
0.0ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Active
Supplier Device Package
Radial Lead
Resistance
Size / Dimension
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.450" (11.43mm)