UMB02070G1003BBU00
DigiKey Part Number
749-2134-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMB02070G1003BBU00
Description
UMB 0207-05 0.1% BU 100K
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Thin Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Box
Package / Case
MELF, 0207
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)