MMU01020E2581BB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.58 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MMU01020E2581BB300
DigiKey Part Number
749-MMU01020E2581BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020E2581BB300
Description
MMU 0102-15 0.1% BL 2K58
Detailed Description
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)