MMB02070E4701BB200
DigiKey Part Number
749-MMB02070E4701BB200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070E4701BB200
Description
MMB 0207-15 0.1% B2 4K7
Detailed Description
4.7 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)