MMA02040D3832BB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
38.3 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MMA02040D3832BB300
DigiKey Part Number
749-MMA02040D3832BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040D3832BB300
Description
MMA 0204-25 0.1% BL 38K3
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)