CMA02040X4709GB300
DigiKey Part Number
CMA-47TR-ND - Tape & Reel (TR)
CMA-47CT-ND - Cut Tape (CT)
CMA-47DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMA02040X4709GB300
Description
RES SMD 47 OHM 2% 0.4W 0204
Detailed Description
47 Ohms ±2% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film
EDA/CAD Models
CMA02040X4709GB300 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)