VJ2220Y471MXUSTX2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
470 pF ±20% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
VJ2220Y471MXUSTX2
DigiKey Part Number
720-VJ2220Y471MXUSTX2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2220Y471MXUSTX2
Description
MLCC
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low Dissipation Factor
Series
Ratings
X2
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)