VJ2220Y103KBEAT4X | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ2220Y103KBEAT4X |
Description | CAP CER 10000PF 500V X7R 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ2220Y103KBEAT4X Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Open Mode, Soft Termination |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.086" (2.18mm) |