VJ2220Y103JBLAT4X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
VJ2220Y103JBLAT4X
DigiKey Part Number
VJ2220Y103JBLAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2220Y103JBLAT4X
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ2220Y103JBLAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)