VJ2220A121JXUSTX1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
120 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
VJ2220A121JXUSTX1A
DigiKey Part Number
720-VJ2220A121JXUSTX1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2220A121JXUSTX1A
Description
MLCC
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)