VJ1825Y224KBEAT4X
DigiKey Part Number
720-1097-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1097-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1097-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1825Y224KBEAT4X
Description
CAP CER 0.22UF 500V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1825Y224KBEAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)