VJ1812Y222KXEAT5Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ1812Y222KXEAT5Z |
Description | CAP CER 2200PF 500V X7R 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ1812Y222KXEAT5Z Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.086" (2.18mm) |