VJ1812Y222KXEAT5Z
DigiKey Part Number
720-1005-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1005-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1005-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812Y222KXEAT5Z
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1812Y222KXEAT5Z Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)