VJ1812A471JBFAT4X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 1.503
Datasheet
470 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
VJ1812A471JBFAT4X
DigiKey Part Number
VJ1812A471JBFAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812A471JBFAT4X
Description
CAP CER 470PF 2KV NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1812A471JBFAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)