VJ1808Y102JBRAT4X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±5% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
VJ1808Y102JBRAT4X
DigiKey Part Number
VJ1808Y102JBRAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1808Y102JBRAT4X
Description
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1808Y102JBRAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)