VJ1210Y471MLLAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ1210Y471MLLAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y471MLLAJ32
Description
CAP CER 470 PF 630V X7R 1210 PB
Detailed Description
470 pF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1210Y471MLLAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.076" (1.94mm)