VJ1210Y105KXATW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y105KXATW1BC
DigiKey Part Number
720-VJ1210Y105KXATW1BCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y105KXATW1BC
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1210Y105KXATW1BC Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)