VJ1210Y102MXFAT4X
DigiKey Part Number
720-VJ1210Y102MXFAT4XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y102MXFAT4X
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)