VJ1206Y223KLCAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ1206Y223KLCAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206Y223KLCAJ32CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y223KLCAJ32
Description
CAP CER 22000 PF 200V X7R 1206 P
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1206Y223KLCAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)