VJ1206Y104JXBAT
DigiKey Part Number
720-VJ1206Y104JXBATTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206Y104JXBATCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1206Y104JXBATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y104JXBAT
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206Y104JXBAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)