VJ1206A332FXACW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
3300 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A332FXACW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206A332FXACW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A332FXACW1BC
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A332FXACW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)