VJ1206A103GXXTW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Direct
YAGEO
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Similar
KEMET
Similar
KEMET
10000 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A103GXXTW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206A103GXXTW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A103GXXTW1BC
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A103GXXTW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)