VJ1111D3R9BXLQT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.9 pF ±0.1pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
VJ1111D3R9BXLQT
DigiKey Part Number
720-VJ1111D3R9BXLQTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1111D3R9BXLQT
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)